Planowanie remontu

Planowanie remontu dla niektórych osób sprowadzi się do wynajęcia sztabu osób które zajmą się wszystkim od A do Z – my będziemy martwić się jedynie o fundusze i podejmować najważniejsze decyzje.

Remont domu realizowany w takim podejściu na pewno będzie najbardziej komfortowy, tym bardziej, jeżeli uzupełnimy go jeszcze o wyprowadzenie całej rodziny na czas remontu do innego lokum lub na wakacje. Niemniej nawet mimo możliwości finansowych niewiele osób decyduje się na ten wariant.

Nawet mając zaufanie do architekta czy ekipy remontowej większość osób woli doglądnąć własnego domu i móc zareagować w odpowiednim momencie tak aby efekt remontu spełnił ich oczekiwania.

Po drugiej stronie skali mamy remonty przeprowadzane systemem gospodarskim. Skoro „nie święci garnki lepią” i „jeżeli coś jest na świecie to można to znaleźć w internecie” mamy wiele przedsiębiorczych osób, które poszukają na portalach aukcyjnych, pooglądają na Youtubie i są w stanie przeprowadzić remont we własnym zakresie, przy pomocy rodziny i przyjaciół.

Jeżeli nie przeliczymy się w ocenie własnych możliwości taki remont będzie nieporównywalnie tańszy. O ile nie popełnimy jakiegoś pociągającego duże koszty błędu oszczędności na robociźnie i materiałach będą ogromne. Jeżeli coś pójdzie nie tak…poprawki po samodzielnych remontach mogą nas mocno uderzyć po kieszeni.

Optimum jest na pewno gdzieś po środku. Zaoszczędzimy pieniądze robiąc proste prace sami, ale powierzając część prac fachowcom mimo że wydamy na to pieniądze to zaoszczędzimy czas i unikniemy ewentualnych błędów.