Remont

Mieszkam, mieszkam…lata mijają i niegdyś idealny domek wykazuje oznaki zużycia – trzeba zacząć remontować.

Niezależnie od tego czy:

  • zamieszkaliśmy w gotowym, wyposażonym domu,
  • zamieszkaliśmy w domu który mieszkamy musieliśmy sami wykończyć,
  • mieszkamy domu który zbudowaliśmy od fundamentów,

naturalnym elementem życia w domu i związanej z tym jego eksploatacji i zużywania się, są jego remonty.

Remonty można podzielić na dwa typy

  • remonty z chęci „bo mam taki pomysł i czemu nie”
  • remonty z konieczności „bo trzeba koniecznie to zrobić”.

Aby mieszkać w domku zadbanym musimy doglądać wszystkich jego elementów, przeprowadzać potrzebne drobne naprawy a w przypadku zaistnienia różnych konieczności przeprowadzać większe i mniejsze remonty.

Okresowe przeglądy

Przegląd domu pod kątem jego potrzeb remontowych powinien wynikać z naturalnych działań związanych z porami roku. Zaraz po skończonej zimie warto przyjrzeć się stolarce okiennej, elewacji, wszystkim elementom naszego domu znajdującym się na zewnątrz. Nadchodzące ciepłe miesiące umożliwią przeprowadzenie drobnych napraw w odpowiedniej pogodzie.

Jeżeli widzimy w perspektywie poważniejsze remonty musimy się do nich przygotować i tutaj należy zachować perspektywę około roku. Musimy mieć czas na zbadanie rynku, znalezienie ekipy remontowej lub poszczególnych fachowców którzy pomogą nam przeprowadzić zaplanowane działania.

Przyczyny remontów mogą być rożne:

Remont na własne życzenie – w związku z chęcią wprowadzenia zmian czy to aranżacyjnych czy funkcjonalnych,: nowe kolory ścian, przesunięcie ścianek działowych, wprowadzenie nowinek technicznych podpatrzonych w innych domach lub na targach – pcha nas w ramiona remontowania,

Remont związany z wymogami nowych instalacji które wymagają wymiany lub koniecznego ich rozszerzenia,

Odbudowa powstałych zniszczeń – np. w wyniku ulewy czy innych nieszczęść, możemy być zmuszeni do przeprowadzenia remontów naprawczych, najczęściej te remonty musimy realizować spontanicznie tak aby zminimalizować straty – nie dopuścić do ich powiększenia i jak najszybciej wrócić do normalnej eksploatacji domu,

A nawet jeżeli nie kusi nas poprawianie dobrego na lepsze, i z sukcesami studzimy swoje zapędy w podążaniu za trendami wnętrzarskimi jak i nowinkami technicznymi ząb czasu nadgryzający różne elementy naszego domu zmusi nas w końcu do przeprowadzenia remontów jakie są konieczne w związku z normalną eksploatacja i zużywaniem się naszego domku.

Mieszkanie w domku zawsze będzie się wiązać z niemalże nieustannym remontowaniem. Niemniej im bardziej będziemy w tym sumienni i systematyczni tym lepiej będziemy w stanie zaplanować remonty i dzięki temu zrealizować je bez stresu i ekonomicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *