Łazienka

Mieszkam w domku wyposażonym w piękną łazienkę

Hipoteza, że wygląd i funkcjonalność naszej łazienki będzie miała kluczowy wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia, wydaje się być słuszna. Wszakże to do łazienki kierujemy zwykle swoje pierwsze kroki po przebudzeniu.

Czysta przestrzeń, komfort, podgrzewana podłoga, odpowiednio wentylowane i oświetlone pomieszczenie, wszystko co nam potrzebne pod ręką…to atrybuty miejsca, w którym miło będzie rozpocząć dzień.

Mieszkając w domu z odpowiednim metrażem mamy często możliwość zaaranżowania nie tylko jednej łazienki ale kilku.

W domu mogą się pojawić indywidualne łazienki przynależące do poszczególnych sypialni. Takie rozwiązanie pozwala na zaaranżowanie łazienek indywidualnie, tworząc intymną przestrzeń dla poszczególnych domowników.

Częstym rozwiązaniem jest również funkcjonowanie jednaj łazienki na piętro. Minimum na jakie należy poświęcić przestrzeń domu na łazienki podczas jego projektowania to zbudowanie jednej łazienki dla domowników oraz drugiej – dla gości. Jeżeli metraż jest ograniczony łazienkę dla gości można ograniczyć do samej toalety i umywalki.

Łazienka powinna być funkcjonalna i odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Nie musimy dopasowywać się do szablonów. Umieśćmy w łazience takie wyposażenie jak nam odpowiada. Aktualne trendy pozwalają nam swobodnie wyprowadzać i wprowadzać sprzęty z łazienki i do niej.

  • Przykładowo mieszkając w domku nie musimy już koniecznie umieszczać pralki w łazience. Nawet jeżeli nie posiadamy pralni czy pralnio - suszarni spokojnie możemy pralkę wyprowadzić do kuchni, kotłowni, piwnicy czy wydzielonej części garażu.
  • Odpowiedni metraż umożliwia wyprowadzenie z łazienki także nieoczywistych rzeczy…np. wanny. Wolnostojące, urokliwe wanny z powodzeniem mogą znaleźć swoje miejsce w sypialniach z aneksem kąpielowym, na tarasach czy jako jakuzzi w ogrodach.
  • Natomiast sprzętem który chętnie jest wprowadzany w przestrzeń łazienki są sauny. Czy to w postaci niezależnych kabin, czy jako element prysznica.

W przypadku łazienki ważna jest dbałość o każdy szczegół – od projektu do wykończenia. W tym pomieszczeniu wszelkie niedoróbki będą miały bolesne i trudne do poprawienia konsekwencje.

  • Zadbajmy o sprawność instalacji – kanalizacyjnej, wodnej, elektrycznej i wentylacji.
  • Dobierzmy właściwe ogrzewanie.
  • Wykończmy łazienkę materiałami które będą trwałe i wygodne w utrzymaniu.

Fajna łazienka będzie procentować dobrą energią na początek dnia i kojącym relaksem na jego koniec.


Jak nastawic pralkę CANDY?

Jak nastawic pralkę CANDY?
Jak nastawic pralkę CANDY na optymalne pranie z suszeniem? Przygotuj rzeczy do prania: rozwiń skarpetki, przewróc na prawa stronę, spodnie przewiń na lewą stronę, opróżnij kieszenie, jeżeli jest wyraźna plama spryskaj odplamiaczem, oddziel rzeczy które nie moga się suszyć w suszarce i włóż do siateczkowej torby do prania, nie wkładaj do prania z suszeniem, zostaw do wyprania oddzielnie. Włącz pralkę 1. Sprawdź czy ...
czytaj dalej