Sypialnia

Sypialnie – niezależnie w domach czy w mieszkaniach to najczęściej samodzielne pomieszczenia. W tendencjach aranżacyjnych sypialnie – w szczególności osób dorosłych to pomieszczenia przeznaczone wyłącznie do snu i relaksu.

Jednak metraż domu, ilość pomieszczeń nie pozwala na wyodrębnienie ściśle prywatnych przestrzeni dla każdego z mieszkańców z wydzielonymi lub przylegającymi garderobami i prywatnymi łazienkami.

Sypialnia często łączy różne funkcje.

Sypialnia i garderoba

Jeżeli nie mamy osobnej garderoby sypialnia wydaje się najlogiczniejszym miejscem do umieszczenia pojemnej szafy. Częstym meblem w sypialni jest toaletka i komody.

Sypialnia i gabinet

Chociaż biurko z komputerem można ustawić w pokoju dziennym/salonie, kuchni/jadalni to cześć osób decyduje się na urządzenie kącika zastępującego gabinet w sypialni.

Sypialnia pokój dziecięcy

Większość sypialni dzieci to pokoje służące do zabawy, nauki, przyjmowania gości jak i spania.

Antresola

Wysokie pokoje, duże pokoje, poddasza dają możliwość wydzielenia sypialni lub miejsca na same łóżko na antresoli, daje to możliwość oddzielenia strefy snu od innych funkcji.

Rzadziej w dużych domach, znacznie częściej w małych domach i mieszkaniach łączy się funkcje sypialni i pokoju dziennego/salonu.

Sypialnia w salonie

Do wydzielenia sypialni z salonu na stałe zmusza nas zbyt mała ilość pomieszczeń. Natomiast rozwiązanie opcjonalne – dodatkowa sypialnia w salonie – to świetne rozwiązanie do okazjonalnego korzystania przez gości.


Sypialnia w salonie

W przypadku łączenia sypialni z salonem (ogólnodostępnym pokojem dziennym) – jako dodatkowej opcji wykorzystania pomieszczenia – aby uzyskać ten efekt wystarczy nawet sam dobór mebli. Meble do sypialni urządzonej w salonie Rozkładana sofa, narożnik – to najprostsze i najbardziej funkcjonalne pomysły nie wpływające za bardzo w kwestie aranżacyjne. Jeżeli funkcja sypialni ma być wykorzystywana częściej warto ...
czytaj dalej

Drzwi wewnętrzne do pokoju, łazienki i sypialni - jakie wybrać?

Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne drzwi to elementy wyposażenia o charakterze typowo funkcjonalnym. Przede wszystkim, liczy się dla nas rola, jaką pełnią, a dopiero w drugiej kolejności zwracamy uwagę na ich atrakcyjność wizualną. Mimo tego, poszczególne rodzaje drzwi wewnętrznych decydują o komforcie ich użytkowania oraz o wyglądzie pomieszczeń, w których się znajdują. Na rynku dostępne są drzwi ...
czytaj dalej