Kuchnia

Mieszkam w domku i gotuje sobie w domku

Kuchnia - serce…a może precyzyjniej żołądek naszego domu i rodziny. Jakby nie patrzeć najważniejszy element naszego domu. Stąd płynie ciepło, energia. Kuchnia to centrum życia domowników. Dosłownie i w przenośni jakość kuchni (jako pomieszczenia) i jakość kuchni (jako odżywiania) będzie miała kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o zdrowie a także relacje domowników.

Mieszkając w domu niezależnie czy dużym czy małym, z wydzieloną kuchnią jako pomieszczeniem, jak i kuchnią otwarta stanowiąca element salonu, mamy szersze możliwości co do jej aranżacji i wykorzystania niż osoby mieszkające w mieszkaniach.

Dom wyposażony nawet w najmniejszy ogród lub taras daje możliwości i motywację do intensywnego korzystania z uroków gotowania w każdej jego formie…dla szczęściarzy posiadających kuchnie z bezpośrednim dostępem do ogrodu w formie doskonałej – czyli przygotowywaniem posiłków z widokiem na naturę i spożywaniem ich na jej łonie.

Specjaliści żywienia twierdzą nawet, że bardzo istotne dla właściwej konsumpcji i pozyskiwania życiodajnej energii z pożywienia jest spożywanie posiłków, a w szczególności śniadania, w bezpośrednim kontakcie z naturą. W miarę możliwości, jeżeli aura na to pozwala nasze bose stopy mają dotykać ziemi, twarz mają ogrzewać promienie porannego słońca. Do tego odgłosy ptaków i szum liści. Oddech świeżego powietrza. Ma to wpływać korzystnie na trawienie, wchłanianie jak i nasz system nerwowy. Odżywić ciało i duże na cały nadchodzący dzień.

Aby takiej sielskiej harmonii zaznać, należy zadbać aby kuchnia w naszym domku była optymalnie dla nas zbudowana.

Nawet jeżeli sami nie jesteśmy fanami spędzania godzin w kuchni, pomyślmy perspektywicznie i zaplanujmy kuchnię tak, aby wszyscy domownicy mogli z niej korzystać. Nie minimalizujmy tej przestrzeni, bo wygodną kuchnią może w przyszłości zawładną, żądne wyczynów rodem z „Master chiefa”, dzieci lub przestrzeń kuchni stanie się centrum życia towarzyskiego, gdy zapragniemy urządzić wspólne gotowanie ze znajomymi.

Urządźmy kuchnie:

  • funkcjonalnie,
  • ergonomicznie,
  • wykończmy trwałymi i łatwymi do utrzymania w czystości materiałami,
  • wyposażmy ją w dobrej jakości użyteczne sprzęty najlepiej multifunkcjonalne.

Taka kuchnia będzie nam służyła przez długie lata a jej eksploatacja przyniesie wiele satysfakcji.