Co warto zrobić samemu podczas remontu?

Nadzór i weryfikacja!

Dobrze trzymać rękę na pulsie, sprawdzać ceny materiałów, szukać tańszych źródeł. Chwila poszukiwań w internecie i zakup online pozwala zaoszczędzić czasem 50 procent ceny dokładnie takiego samego towaru, za który w „salonach” zapłacimy więcej przez doliczone prowizje.

Warto skorzystać z pomocy polecanych fachowców, którzy są na bieżąco w najnowszych technologiach i mając doświadczenie wykonają prace sprawniej niż my – wykonując ją pierwszy raz w życiu.

Kupujmy w sprawdzonych miejscach polecanych przez klientów ze względu na jakość i cenę.

Klucz do sukcesu to dobry plan remontu – projekt jak i harmonogram. Warto skrupulatnie podejść do tego etapu remontowania – bo im lepiej się przygotujemy, tym remont będzie tańszy, sprawniejszy i spokojniejszy. Ważny jest dobry projekt a także plan remontu.

Projekt powinien uwzględniać nasze preferencje np. wizualne ale być także przemyślany od strony funkcjonalności i wykonalności. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich pomysłów warto skonsultować je jeszcze na etapie projektowania ze specjalistami. Przygotowując natomiast harmonogram remontu unikniemy niepotrzebnych przestoi i opóźnień.

Obojętnie czy jest to drobna naprawa czy remont generalny będzie on udany jeżeli będzie…skończony. Pierwszy i ostatni etap remontu najbardziej wpłynie na efekt i zadowolenie z remontu. Diabeł tkwi w szczegółach więc zostawmy trochę sił na „final touch”.

Drobne mankamenty, mało znaczące a widoczne wykończenia, pozapinanie wszystkiego na ostatni guzik przyniesie satysfakcję. Na koniec porządnie posprzątajmy lub zamówmy profesjonalne poremontowe sprzątanie i pochwalmy się efektem remontu przed bliskimi.