Ekologia

Mieszkam w domku ekologicznie

Świadome życie w XXI wieku wymusza na nas życie w trosce o środowisko.

Proekologiczne zachowania są nam narzucane – np. konieczność segregowania śmieci w domu.

Ekologiczne instalacje – np. ogrzewanie są po prostu ekonomiczne - dają możliwość zaoszczędzenia na eksploatacji.

W niektórych przypadkach np. zastosowania tzw. baterii słonecznych czyli ogniw fotowoltaicznych - zyskania funduszy z dotacji na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Wyposażając dom np. w sprzęt AGD obostrzenia leżące na producentach też skutkują tym, że kupowane przez nas sprzęty chwalą się wysokimi klasami energooszczędności a co za tym idzie są bardziej ekologiczne.

Wiele nowoczesnych tzw. domów inteligentnych czy domów pasywnych proponuje cały wachlarz rozwiązań które są dla nas po pierwsze wygodne a po drugie mają na celu proekologiczne oszczędności energii, wody, paliwa.

Jedna sprawa to zaprojektowanie ekologicznego domu i to ma kluczowe znaczenie i będzie miało wpływ na to jak będziemy w nim żyli. Druga sprawa to elementy życia codziennego, gdzie codzienne nawyki, zachowywanie zasad pro-eko czy zero-waste będą prowadzić do zminimalizowania negatywnego wpływu naszych działań na środowisko.


Zerowaste

Zerowaste
Filozofia życia bez pozostawiania po sobie niemal żadnych śmieci zyskuje na popularnym trendzie dążenia do minimalizmu i odejścia od bezmyślnego konsumpcjonizmu. Zero Waste - zero odpadów, zero marnowania Zero Waste to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania, oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub ...
czytaj dalej