Ekologia

Mieszkam w domku ekologicznie

Świadome życie w XXI wieku wymusza na nas życie w trosce o środowisko.

Proekologiczne zachowania są nam narzucane – np. konieczność segregowania śmieci w domu.

Ekologiczne instalacje – np. ogrzewanie są po prostu ekonomiczne - dają możliwość zaoszczędzenia na eksploatacji.

W niektórych przypadkach np. zastosowania tzw. baterii słonecznych czyli ogniw fotowoltaicznych - zyskania funduszy z dotacji na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Wyposażając dom np. w sprzęt AGD obostrzenia leżące na producentach też skutkują tym, że kupowane przez nas sprzęty chwalą się wysokimi klasami energooszczędności a co za tym idzie są bardziej ekologiczne.

Wiele nowoczesnych tzw. domów inteligentnych czy domów pasywnych proponuje cały wachlarz rozwiązań które są dla nas po pierwsze wygodne a po drugie mają na celu proekologiczne oszczędności energii, wody, paliwa.

Jedna sprawa to zaprojektowanie ekologicznego domu i to ma kluczowe znaczenie i będzie miało wpływ na to jak będziemy w nim żyli. Druga sprawa to elementy życia codziennego, gdzie codzienne nawyki, zachowywanie zasad pro-eko czy zero-waste będą prowadzić do zminimalizowania negatywnego wpływu naszych działań na środowisko.


Projektowanie ogrodu

Projektowanie ogródka - urządzanie ostoi spokoju tuż za swoim domem. Czy też jest coś piękniejszego niżeli relaks wśród drzew, zieleni oraz pachnących kwiatów, w ciepły wieczorek siedząc na ławce a to wszyściusieńko tuż za swoim domem? Urządzając swój sad trzeba spędzić temu odrobinę serducha oraz chęci. Co jasne projektowanie ogrodu nie jest przebiegiem łatwym oraz spiesznym, ...
czytaj dalej

Zerowaste

Zerowaste
Filozofia życia bez pozostawiania po sobie niemal żadnych śmieci zyskuje na popularnym trendzie dążenia do minimalizmu i odejścia od bezmyślnego konsumpcjonizmu. Zero Waste - zero odpadów, zero marnowania Zero Waste to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania, oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub ...
czytaj dalej