Tanie meble do salonu

Oczywiście, zależnie od możliwości finansowych, będziemy wybierać albo meble ekonomiczne np. z IKEA, lub droższe meble, wykonywane pod zamówienie – idealnie dopasowane do naszych przestrzeni. Każdy mebel ulegnie zużyciu. Osoby gustujące w antykach mogą oczywiście założyć, że ich meble to inwestycja, a zakupione przedmioty, używane z odpowiednią dbałością będą zyskiwać na wartości, jednak większość mebli w domu podlegać będzie szybszym lub wolniejszym procesom zużywania i prędzej czy później będzie wymagała remontu lub wymiany.

Można dyskutować nad wyższością mebli od stolarza nad meblami produkowanymi masowo. Wizualnie jedne nie ustępują drugim - jeżeli są dobrze dobrane i uzupełnione odpowiednimi dodatkami.

Co do ich faktycznej jakości przekonamy się o tym dopiero po latach. Dopiero czas zweryfikuje, czy warto było inwestować w meble które nie okazały się jak zapewniał stolarz „leżakowanym dębem”.

Z drugiej strony na przykład kuchenne fronty z litego drewna nie poddadzą się może tak szybko nadgryzaniu zębem czasu jak fronty z MDF. Zwolennicy tańszych rozwiązań przekona znowu to, że tanie fronty po kilku latach możemy wymienić, tak, że kuchnia będzie znowu „jak nowa” a zsumowany wydatek nie dogoni jeszcze ceny kuchni drewnianej. Takie decyzje to rzecz gustu, potrzeb, możliwości.

Najczęściej dom meblujemy etapami. Często do nowego domu wstawiamy meble ze starego domu lub mieszkania. Zdarza się także tak, że meble uzupełniamy – czy to z potrzeb aranżacyjnych, czy to z konieczności funkcjonalnych.

Meblowanie etapami ma swoje zalety. Ciągle mamy nowości w domu. Poszerza się pula elementów do zabawy w ustawianie i przestawianie a nasz dom jest ciągłym wyzwaniem do kreatywności. Jednak takie rozwiązanie ma także wady. Dopasowanie mebli nie powinno być trudnością, zresztą możemy postawić na eklektyzm i wtedy dobór mebli różnych gatunkiem i stylem będzie wręcz zalecany. Natomiast dostawianie nowych mebli po kilku latach może wywołać dysonans z meblami już użytkowanymi, które mogą wymagać renowacji aby ładnie współgrały z nowymi elementami aranżacji przestrzeni.