Renowacja mebli

Renowację mebli warto przeprowadzić albo samemu, jeżeli znamy się na tym, przy zastosowaniu odpowiednich środków, tak aby zatuszować ubytki, odświeżyć kolory, zamaskować wyblaknięcia czy przetarcia albo skorzystać z pomocy wykwalifikowanych firm. Dobrym przykładem na renowację mebla dającą spektakularny efekt jest skorzystanie z usług tapicerskich. Często funkcja mebla jest zachowana natomiast stan wizualny już nie. Na przykład wygodna kanapa, bez której nie wyobrażamy sobie popołudniowego relaksu, wymaga liftingu bo jej kolor może wymagać zmiany ze względu na dokupienie mebli w innej tonacji. Czy też przeszła etap użytkowania przez małe dzieci lub była świadkiem wielu imprez towarzyskich.

Jeżeli mebel funkcjonalnie odpowiada nam w stu procentach, natomiast kolor, materiał, i wykończenia dobrze by było zmienić - wymiana obicia, nóg, zastosowanie nowych dodatków – np. ozdobnych guzików może odmienić starą kanapę w cudo nie ustępujące niczym meblom w najnowszych trendach – prosto z salonu.

Koszty wymiany tapicerki nie są małe – szczególnie jeżeli wybierzemy materiały trwałe, plamoodporne, luksusowe. Niemniej na pewno nie wydamy więcej niż na nowe meble.