Mixokrety i najlepsze obecnie pompy do betonu

Podczas bardziej zaawansowanych prac budowlanych używa się zwykle pomp budowlanych, które często określane są także jako mixokrety. Można je stosować zarówno do prac posadzkarskich jak i transportu betonu. Te urządzenia mogą okazać się pomocne zarówno do mieszania klasycznych zapraw murarskich jak i delikatniejszych zapraw tynkarskich.

Czym właściwie cechują się mixokrety? Przede wszystkim tym, że można w nich przenosić różnego typu (o różnej konsystencji) zaprawy murarskie. Mixokrety przeniosą zarówno drobny żwir jak i piasek, beton czy też jastrych. Są to urządzenia, które wykorzystuje się w pierwszej kolejności do transportu.

Jednak mamy także inne pompy do betonu. Na uwagę zasługują chociażby pompy mieszające do betonu. Urządzenia te pomagają nam w mieszaniu mokrych i suchych zapraw. Efekt jest bardzo szybki i znacznie lepszy niż wtedy, gdy do mieszania zaprawy zastosujemy zwykłe betoniarki.

Warto podkreślić, że mamy specjalne pompy do tynku oraz betonu drobnoziarnistego. Również w przypadku jastrychu możemy użyć innych urządzeń.

Jednak niezależnie od tego, jakiej pompy będziemy używać, warto pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Najlepiej byłoby zdecydować się na pompy Putzmeister.