Bezpieczeństwo dzieci w domu, czyli schody i barierki do nich mocowane.

Schody są jednym z nieodłącznych elementów wielu budynków. Umożliwiają sprawne połączenie kolejnych kondygnacji, dzięki czemu cała nieruchomość staje się większa i cieszy użytkowników odpowiednio dużą przestrzenią. Jednak, ze względu na swoją specyfikę, schody mogą być też nie lada zagrożeniem. Największym problemem jest ich wysokość. Obok tego, kłopot stanowi także stromość konkretnych stopni. Co więcej, niejednokrotnie zdarza się, że całość jest zbudowana ze śliskiego materiału. Idealnie wykończone panele czy też kamienie wykorzystywane do konstrukcji schodów mają gładką, a często również śliską powierzchnię. Ze względu na taki stan rzeczy, istnieje duże prawdopodobieństwo przewrócenia się, poślizgnięcia.

Zabezpieczeniem przed nieszczęśliwymi wypadkami mają być odpowiednio mocowane barierki. Z reguły znajdują się one tylko po jednej stronie schodów, choć w niektórych przypadkach zauważamy dwustronne balustrady. Dzięki nim, zarówno wchodząc, jak i schodząc ze schodów, możemy przytrzymywać się barierek, które w razie potrzeby staną się asekuracją. Mocno chwytając się poręczy, niwelujemy zagrożenie upadkiem. Instalacje barierek i balustrad przy schodach są szczególnie istotne, ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Maluchy przemieszczają się szybko i często znikają z pola widzenia dorosłych, więc trudno jest je upilnować.

Wchodząc po schodach, są narażone na upadki, gdyż nie posiadają jeszcze odpowiednio wyrobionej umiejętności pokonywania wysokich, stromych stopni. Dla nich barierki są obowiązkowe. Solidnie zamocowane, zapewnią więcej wolności dzieciom, które mogą same wspinać się po schodach, a rodzicom przyniosą odrobinę spokoju, pozbawiając ich zmartwień o bezpieczeństwo pociechy. Pomocne będą też wykładziny i dywany, które spowodują, że powierzchnia schodów nie będzie śliska, a więc zwiększy się komfort chodzenia zarówno na boso, jak i w butach.