Budujemy dom. Czy płyta warstwowa wystarczy?

Jesteś producentem płyt warstwowych? Masz w ofercie swojej firmy sprzedaż, montaż, budowę obiektów z płyt warstwowych?

Zapraszamy zaprezentowania się naszym Czytelnikom!

kontakt: redakcja@mieszkamwdomku.pl

Płyta warstwowa oraz jej doskonałe właściwości budowlane znane są już niemalże na całym świecie. Dzięki temu niezwykłemu produktowi budowanie przemysłowe stało się znacznie szybsze i tańsze. Z płyty warstwowej montowanej na szkielecie stalowym lub betonowym powstaje obecnie zdecydowana większość hal produkcyjnych i magazynów.

Dom jednorodzinny z płyty warstwowej

Płyty warstwowe nie tylko dla przemysłu. Ze względu na cenę oraz bardzo dobre właściwości izolacyjne, płyty warstwowe znajdują również zastosowanie przy budowie domów jednorodzinnych. Po ten materiał chętnie sięgają właściciele pragnący uzyskać nowoczesny design. 

Nie każdy jednak wie, że dom wykonany z płyty warstwowej można również wykończyć tynkiem, tak aby  wykorzystać zalety płyt warstwowych a jednocześnie zachować tradycyjny wygląd i przytulny kształt.

Trwałość płyt warstwowych

Na trwałość płyty warstwowej wpływ mają warunki instalacji - użytkowania. O ile niskie temperatury nie są problemem to przyspieszone zużycie następuje w wysokich temperaturach, szczególnie wtedy gdy płyta poddawana jest bezpośredniemu oddziaływaniu silnych promieni słonecznych. W warunkach dużego nasłonecznienia, ciemne płyty warstwowe montowane od strony południowej, mogą osiągać temperaturę wystarczającą do przygotowania jajek sadzonych. Oczywiście takie warunki nie służą i skracają żywotność.

Właściwości izolacyjne paneli warstwowych

Ściany i dachy wykonane z płyty warstwowej charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła - są bardzo dobrym izolatorem.

Prawdopodobnie płyta warstwowa jeszcze przez wiele lat, w budownictwie prywatnym nie stanie się bardziej popularna od tradycyjnej dotąd cegły. W perspektywie kilkunastu najbliższych lat płyta warstwowa będzie używana zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i prywatnym. Budowanie w ten sposób jest o wiele tańsze aniżeli w tradycyjny sposób z wykorzystaniem pustaka czy cegły.