Wybieramy drzwi wewnętrzne do różnych pomieszczeń domowych.

Drzwi to jedne z ważniejszych elementów w każdym budynku. To one są dopełnieniem podziału nieruchomości na poszczególne pomieszczenia.

Są nieodłączną częścią wbudowaną w futryny powstające w ścianach. Poza tym, że konieczne są drzwi zewnętrzne wprowadzające do budynku, bardzo potrzebne są również wszelkiego rodzaju drzwi wewnętrzne prowadzące z jednego lokum do drugiego.

Zawsze zaleca się, by te prowadzące do mieszkania to były drzwi antywłamaniowe. Podobnie jest z prowadzącymi na taras lub bezpośrednio do ogrodu. Natomiast wśród drzwi umieszczanych w środku nieruchomości wyróżniamy wiele odmiennych opcji. Dzielimy je, między innymi, na te otwierane standardowo lub rozsuwane. Mogą mieć klamki, gałki lub być jedynie popychane w celu otwarcia.

Pośród drzwi rozsuwanych wymieniamy te klasyczne oraz harmonijkowe. Podczas otwierania nie wchodzą one w lukę we framudze, lecz składają się zmniejszając swoją objętość i umożliwiając nam spokojne przejście. Natomiast standardowe przesuwane drzwi najlepiej wyglądają, gdy są szklane. Dobrze wykonane uchwyty pozwalają wsunąć je w specjalistycznie przygotowane otwory, dzięki czemu mamy wrażenie, że drzwi po prostu znikają.

Drzwi wewnętrzne rozsuwane sprawdzają się w dużych mieszkaniach, gdzie w poszczególnych pomieszczeniach chcemy wydzielić ich mniejsze części. Rozsuwane drzwi nadają się jako przegroda między kuchnią a jadalnią lub sypialnią a dołączoną do niej łazienką. Do pozostałych pokoi pasują głównie tradycyjne drzwi, otwierane przy pomocy klamki. Dają one większe poczucie prywatności i pozwalają na łatwiejsze wbudowanie ewentualnego zamka.