Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu

Drzwi to element budowlany, który jako pierwszy rzuca się w oczy przy mijaniu kolejnych bliźniaczo podobnych domów lub mieszkań na jednym piętrze. Tym samym drzwi zewnętrzne mogą świadczyć o ludziach, którzy zamieszkują pomieszczenie znajdujące się zaraz za nimi lub o firmie, do której te drzwi stanowią wejście. W zalewie masowej produkcji identycznych drzwi warto jednak się wyróżnić.

Jeśli spróbujemy dobrać drzwi wedle własnego gustu, to możemy być pewni, że nie pozostaną one niezauważone, a tym samym front naszego domu będzie wzbudzał podziw przechodniów. Zastanówmy się zatem nad stylem dobieranych drzwi. Wybierzmy je pod kątem konstrukcji architektonicznej całego budynku oraz ze względu na materiał, z którego jest on wykonany. Można się także kierować kolorami elewacji czy dachówek.

Najważniejsza jest jednak użyteczność. Jeśli drzwi zewnętrzne mają stanowić pierwszy przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy, to najlepiej będzie kupić drzwi antywłamaniowe. Ich konstrukcja i osadzenie w zawiasach sprawiają, że wielu przestępcom odechciewa się niecnych występków. Można także spróbować drzwi podwójnych, ale są one mniej skuteczne w ochronie wejścia. Poza tym, dobrymi pomysłami mogą być również drzwi na werandę lub taras, które prowadzą do drzwi właściwych albo drzwi dwuskrzydłowe wykonane w starym stylu.