Mixokrety - szczególny rodzaj pomp do betonu

Budownictwo to branża, która chętnie wdraża nowe rozwiązania. Nowoczesność w budownictwie oznacza bowiem wyższą jakość, znacznie szybsze tempo prac oraz oszczędności. Nic więc dziwnego, że powszechnie stosuje się obecnie takie urządzenia, jak mixokrety, czy inne pompy do betonu i agregaty tynkarskie.

Mixokrety muszą spełniać wiele wymagań, posiadać niezbędne certyfikaty i atesty. To sprawia, że są to bardzo bezpieczne w użytkowaniu maszyny. Są również łatwe i wygodne w obsłudze.

Mixokrety można bez wątpienia określić specjalnego rodzaju pompami do betonu. Na placach budowy powszechnie korzysta się z mixokretów. Znajdują one zastosowanie podczas mieszania betonu.

Dzięki mixokretom mieszanie betonu jest szybkie, a na dodatek bardzo wydajne. Dzięki tego typu pompom do betonu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości betonu suchego i półsuchego.

Mixokrety mają jeszcze inne zalety, które decydują o tym, że firmy budowlane cenią sobie bardzo tego rodzaju sprzęt budowlany. Cenią go sobie też pracownicy budowlani, bo mixokrety dają możliwość przemieszczania betonu przy pomocy specjalnych węży w dowolne miejsce budynku.

Za sprawa mixokretów można również przetransportować różnego typu mieszanki budowlane, zaprawy tynkarskie bezpośrednio do agregatów tynkarskich. Możliwe jest również przemieszczenie zaprawy murarskiej w miejsce, w którym utrudniony jest dostęp, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę budowlańcom.

Mixokrety to o tyle szczególne pompy do betonu, bo pozwalają także na transport suchych materiałów budowlanych, jak piasek czy żwir.