Drzwi i materiały z jakich się je obecnie wykonuje.

Drzwi to ruchome elementy budynku służące zamykaniu otworów komunikacyjnych między poszczególnymi pomieszczeniami lub między domem a światem zewnętrznym. Chronią nas przed wpływem czynników atmosferycznych, izolują przed hałasem i wzrokiem przypadkowych osób.

Pod względem umiejscowienia w budynku, drzwi możemy podzielić na drzwi wewnętrzne, zamykające otwory między kolejnymi pokojami, oraz drzwi zewnętrzne, służące za główne wejście do domu. Podział ten związany jest z różnymi funkcjami, które pełnią te drzwi oraz z różnymi materiałami wykorzystanymi przy ich produkcji. Drzwi wewnętrzne produkowane są zwykle z płyty lub z litego drewna. W ich przypadku zapewnienie izolacji termicznej nie jest konieczne, w związku z tym mogą być znacznie cieńsze i lżejsze. Kupując drzwi wewnętrzne możemy kierować się wyłącznie względami estetycznymi - drzwi powinny harmonizować z pozostałymi elementami wystroju, takimi jak meble czy podłoga.

W przypadku drzwi zewnętrznych, podstawowym kryterium wyboru powinien być poziom izolacji i bezpieczeństwo, które zapewniają. Większość produkowanych współcześnie drzwi jest wyposażonych w dodatkową warstwę izolacyjną, umieszczoną między okładzinami, które zwykle wykonuje się z drewna. Drzwi mogą być również w całości wykonane z metalu, jednak w tym przypadku ich walory estetyczne pozostawiają zwykle wiele do życzenia. Coraz więcej osób decyduje się też na dodatkowo wzmacniane drzwi antywłamaniowe, stanowiące doskonałe zabezpieczenie przed wtargnięciem do naszego domu osób niepowołanych.