Profesjonalne i drogie mixokrety wyłącznie do zadań specjalnych

Gdybyśmy mieli udzielić odpowiedzi na pytanie, jakie sprawy są ważne w pracach budowlanych, remontowych i wykończeniowych, pierwszą kwestią, jaka większości osób przyszłaby do głowy jest cena za wykonane konkretnych prac. Jest to charakterystyczny znak naszych czasów, że bardziej przejmujemy się oszczędnościami niż jakością wykonania. Nie ma się jednak czemu dziwić - kryzys gospodarczy odbił się niekorzystnie na każdej branży, wiele osób straciło pracę, oszczędzanie więc nikogo nie zadziwia.

Niemniej jednak, patrząc na to, by jak najwięcej oszczędzić, należy zwracać uwagę na to, że nie zawsze wybór tańszych materiałów budowlanych czy taniej ekipy remontowej oznacza realne oszczędności. Jeśli bowiem wynajmiemy pracowników, którzy proponują nam ceny dużo niższe niż większość ich konkurentów, mamy prawo poważnie się zastanowić, co stoi za tak niskimi, można nawet powiedzieć - nieopłacalnymi dla ekipy cenami.

Najczęściej, niska cena, jaką proponują ekipy remontowe za swoje usługi, związana jest z tym, że zatrudniają pracowników niedoświadczonych, którzy słabo bądź w ogóle nie znają się na wykonywanych pracach. W związku z tym nie mają też wysokich wymagań zarobkowych.

Do tego dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia - małe, świeżo powstałe ekipy remontowe rzadko kiedy dysponują profesjonalnymi narzędziami i urządzeniami. Jako że wykorzystanie profesjonalnych maszyn usprawnia prace i podnosi jakość wykonywanych zadań, firma, która wykorzystuje takie urządzenia, na przykład mixokrety czy agregaty tynkarskie, musi zażądać za swoje usługi większych sum, bo oprócz zapłaty za pracę musi uwzględniać koszty eksploatacji urządzenia.

Przyjmuje się zasadę, że jeżeli klient liczy na wykonanie prac specjalnych, a więc takich, które wymagają większego wysiłku i większej staranności, musi więcej zapłacić. Za zwykłe pomalowanie ścian zapłacimy z pewnością mniej niż za ich otynkowanie za pomocą ozdobnego tynku akrylowego czy żywicznego, z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych, takich jak stiuki czy sztukaterie. W tym drugim bowiem przypadku, prace będą dużo bardziej zaawansowane i konieczne będzie wykorzystanie wspomnianych już profesjonalnych sprzętów.

Podobnie jest, kiedy, podczas remontu decydujemy się na przykład na zerwanie podłogi i położenie grzewczej instalacji podłogowej. W koszty położenia takiej instalacji trzeba wliczyć nie tylko zakup i ułożenie mat grzewczych czy poprowadzenie rur grzejnych, lecz także konieczność zrobienia wylewki betonowej.

Tu znów okazuje się, że jeśli liczymy na szybkie wykonanie prac, musimy zatrudnić profesjonalną i niestety drogą ekipę remontową, która dysponuje profesjonalnymi urządzeniami, takimi jak mixokrety, które pozwolą wylewki dokonać w krótkim czasie i z dobrym efektem. Mixokrety cechuje większa dokładność chociażby przy mieszaniu zaprawy.

Robiąc to ręcznie, nigdy nie osiągniemy tak idealnej konsystencji, jaką zapewniają mixokrety. Wylewka wykonana z użyciem tych urządzeń jest bardziej trwała, starannie wykonana i równa, czego nie można powiedzieć o betonowych wylewkach robionych metodą ręczną.

Wiele osób ma pomysł, aby większość prac remontowych, na przykład wspomniane już wylewki zrobić na własną rękę, oszczędzając przy tym na zatrudnianiu profesjonalnej ekipy. Czy jest to możliwe? Owszem. Warto tylko pamiętać, że przy samodzielnym robieniu wylewki, rzadko który właściciel domu korzysta z mixokretów. Nikogo chyba nie stać na to, by do jednorazowej pracy kupować urządzenie tak drogie.