Baby shower

Jak zorganizować baby shower?

Mimo, że baby shower nie jest naszą polską tradycją to coraz więcej przyszłych mam, nie tylko celebrytek decyduje się na zorganizowanie takiego wydarzenia w gronie najbliższych.

Zazwyczaj jest to spokojna mała impreza organizowana w domu czy mieszkaniu przyszłej mamy.

Jest to czas, w którym kobieta w ciąży może cieszyć się zapowiadającymi narodzinami dziecka i docenić nowe życie, które w sobie nosi, dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie tego spotkania.

Oprócz zadbania o imprezowe menu trzeba także uwzględnić dekoracje mieszkania, bo to dzięki nim wszyscy goście jak i sama organizatorka może poczuć jedyną i niepowtarzalną atmosferę.

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na przystrojenie pomieszczenia jest dekoracja balonami z helem. Jak sama nazwa wskazuje baby shower jest imprezą radości w związku z przyjściem na świat małego dziecka, a chyba wszystkim dzieciństwo kojarzy się właśnie z kolorowymi balonikami.

Jednak przy dekoracji zwykłymi balonami nie mamy tego wyjątkowego efektu i taka dekoracja nie jest niczym szczególnym. Natomiast balony z helem pozwalają nadać nieco bogatszy charakter imprezy i unoszące się w powietrzu dekoracje po prostu prezentują się lepiej - na żywo i na zdjęciach.

Niektórym przyszłym mamom taki wystrój wydaje się trudniejszy w organizacji, gdyż zastanawiają się:

Na szczęście nie wymaga to poświęcenia większej ilości czasu i hel do balonów można dostać w wielu sklepach internetowych, gdzie bardzo często oferowana jest dostawa do klienta, więc sam zakup nie wymaga nawet wyjścia z domu.

Baloniki na baby shower można odpowiednio spersonalizować i zamówić z imieniem przyszłego dziecka lub z motywem płci jakiej spodziewają się przyszli rodzice.

Wybór jest tu dowolny, a jedyne co może ograniczać to pomieszczenie, w którym baby shower będzie organizowane. W mniejszych mieszkaniach balony można umieścić nad stołem czy na zasłonach okiennych, natomiast w przypadku większych sal rozmieszczenie balonów wydaje się jeszcze łatwiejsze. Przy czym należy zaznaczyć, że w przypadku organizacji imprezy na większą skalę, w dużym pomieszczeniu, warto rozważyć wynajem większej butli z ilością helu dopasowana do wielkości dekoracji.

Jak napełniać balony helem?

Samo napełnianie balonów helem nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy odkręcić zawór, nałożyć balonik na reduktor i balon sam wypełnia się helem. Takie dekoracje nie wymagają wiele zaangażowania i bez względu na wielkość organizowanej imprezy balony z helem dobrze się komponują i wytrzymują wiele godzin dobrej zabawy.