Sprawna realizacja projektu - przydatne maszyny

Po co nam właściwie na terenie budowy te wszystko nowoczesne urządzenia, skoro mamy dwie ręce i możemy zrobić wszystko sami? Czasami jeszcze pojawiają się takie archaiczne twierdzenia, ale są one już raczej rzadkie. Jak przecież można sobie poradzić z zaprawą jeśli nasza firma nie ma na stanie żadnych mixokretów?

Z pewnością w takich okolicznościach okaże się to dla całej inwestycji sporym problemem i przeszkodą do jej terminowego zakończenia. Przecież wszelkie inwestycje są w dzisiejszych czasach czasowo rozplanowane z uwzględnieniem zastosowania urządzeń takich jak mixokrety, które załatwiają kwestię zaprawy.

Maszyny te są niezwykle przydatne ponieważ można je dowolnie dobrać ze względu na parametry i możliwości. Na przykład w zależności od potrzeb ekipy remontowej albo budowlanej mixokrety mogą podawać beton lub inne zaprawy murarskie na wysokość nawet 80 metrów w górę lub odległość 15 metrów w poziomie.

To przecież ogromne ułatwienie dla realizacji całej inwestycji, bo oszczędzamy wtedy sporo czasu na transportowanie zaprawy. Ponadto takie mixokrety są zwykle bardzo wydajne i oszczędne. Często posiadają silnik diesla i sprężarkę śrubową, więc wymagania co do źródła pobieranego prądu są po prostu minimalne.