Domy gotowe dobrze akumulują i izolują ciepło, stąd ich ogrzewanie jest tańsze

Domy gotowe są nie tylko piękne i wspaniale komponują się z zakątkiem pełnym kwiatów, krzewów i innymi podmiejskimi krajobrazami, ale też sprzyjają naszemu zdrowiu. Surowcem wykorzystywanym do budowy obiektu mieszkalnego jest drewno, czyli materiał przyjazny człowiekowi. To właśnie drewno tworzy mikroklimat we wnętrzu domu. Takiego klimatu nie uzyskamy w żadnej innej technologii.

Żywotność domów gotowych wynosi minimum 50 lat. Właściwie zaimpregnowany budulec wydłuży czas użytkowania domu bez potrzeby generalnego remontu. Ponadto odpowiednio zabezpieczone drewno nie zapali się. Łatwopalność właściwie wykonanych budynków drewnianych jest mitem.

Domy drewniane są ekologiczne. Nie szkodzą ani nam, ani środowisku. Surowiec pozyskiwany do budowy obiektów jest odnawialny. Trudności mogą wystąpić przy pozyskaniu właściwie wysuszonego drewna. Ale my się tym nie musimy martwić, ponieważ firmy sprzedające projekty domów, dostarczają też robotników i materiał.

Biuro oferujące projekty domów szkieletowych ma bardzo szeroki wybór. Jeśli jednak wśród propozycji nie znajdziemy niczego interesującego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby architekci sporządzili projekty domów jednorodzinnych na podstawie naszych wskazówek, wymagań, propozycji. Tańszym rozwiązaniem jest jednak zmodyfikować gotowe projekty domów. Tym sposobem zaoszczędzimy nawet kilka tysięcy złotych.